• RATAJ BactoEsex 2000 l

RATAJ BactoEsex 2000 l

Značka: Rataj
Kód zboží: 1491N
{{ price | formatPrice }}

Dostupnost:  {{ availability.text }} {{ availability.stockLimit }}

Unikátní třísložkový bakteriální přípravek pro křišťálově čistou vodu a zdravé ryby i rostliny.

Přípravek obsahující bakteriální kmeny, které jsou schopny oxidovat organické zbytky až na dusičnany.

Pokud se v akváriu nahromadí organické látky, projeví se zákalem vody a zvýšeným výskytem řas. Řešením je dodat do akvária bakterie, které plní funkci tzv. biologické filtrace, tyto prospěšné bakterie rozkládají výměšky ryb a odumřelou organickou hmotu na jednoduché látky (dusičnany, fosfor, draslík a CO2), které rostliny přijímají jako živiny. CO2 současně udržuje pH vody na optimální úrovni. V takovém akváriu se výborně daří rybám i rostlinám bez nutnosti větších zásahů zvenčí a je v něm minimum řas. Bactoesex doporučujeme také při vysazování ryb do čerstvě založené nádrže, vyhneme se tak zvýšené koncentraci nitritů, která může způsobit úhyn ryb.

Revoluční přínos přípravku BACTOESEX spočívá v tom, že kromě násady bakterií Bacto+ obsahuje i výživné medium Nitritstop pro jejich namnožení a Planta+ pro počáteční výživu rostlin. Díky tomu je daleko účinnější, než obdobné přípravky.

Tři složky:

Bacto+ - spory specifických kmenů bakterií, které z vody odstraňují organické látky, amoniak a nitrity.

Nitritstop - jedná se o startovací výživu pro bakterie - octan sodný. Bez této “startovací energie” bakterie v novém akváriu nedokáží efektivně pracovat. Právě v přítomnosti této složky spočívá revoluční přínos přípravku BACTOESEX. Díky tomu je daleko účinnější, než obdobné přípravky.

Planta+ - směs draslíku, hořčíku a vápníku pro počáteční výživu rostlin


Na 100l akvarijní vody dávkujeme 1g BACTO+, 1g NITRITITSTOP a 1g PLANTA+. K dávkování je přibalena odměrka 0,25g, na 100 l akvarijní vody tedy dáváme 4 odměrky od každé složky.

Aplikace:

  1. Rozmícháme v cca 1l vlažné vodovodní vody Bacto+ a Nitritstop a vlijeme do akvária.

  2. Po 2 minutách stejný postup opakujeme s Planta+.

  3. Po aplikaci se voda v akváriu zpočátku mléčně zakalí zeolitovým nosičem, který na sebe naváže amoniak a další nečistoty a usadí se během 24 hod ve filtru.


U čerstvě založených nádrží aplikujeme 1x týdně po dobu čtyř týdnů, jinak vždy po výměně vody a čištění filtru

Balení obsahuje 20g BACTO+, 20g NITRITITSTOP, 20g PLANTA+, dávkovací odměrku, návod k použití.

Máte dotaz k tomuto produktu?

Zeptejte se!