• RATAJ Antialgae CHSK

RATAJ Antialgae CHSK

Značka: Rataj
Kód zboží: 793
{{ price | formatPrice }}

Dostupnost:  {{ availability.text }} {{ availability.stockLimit }}

Test na stanovení znečištění vody organickými látkami.

Test na stanovení znečištění vody organickými látkami

Obsah testu:
Roztok O 20ml 1x
Pokusná zkumavka 10ml 2x
Porovnávací stupnice 1x
Návod k použití 1x

POSTUP STANOVENÍ:

Do přiložené nádobky přidáme 10 ml akvarijní vody. Přidáme 1 kapku roztoku O a dobře protřepeme. Současně provedeme stejný postup s druhou nádobkou, do které, ale dáme vodovodní vodu. Po asi 1 hodině porovnáme zabarvení obou roztoků s přiloženou barevnou stupnicí. Při vyhodnocování postupujete tak, že zkumavku se zbarveným roztokem držíte asi 2cm nad prázdnou kružnicí. Přivřete jedno oko a druhým se soustřeďte na dno zkumavky. Zkumavku nahněte tak, aby barva na jejím dně byla stejnoměrná, bez odstínů a odlesků. Dobré denní světlo je nutností. Barvu na dně zkumavky srovnejte s barevnou stupnicí, dokud nenajdete barevnou shodu.

Vodovodní voda má téměr nulové CHSK, čemuž odpovídá jasně fialové zabarvení. Pokud má zkoumaná voda výraznou barevnou odchylku směrem k růžovému až nahnědlému odstínu /CHSKje větší než 3/.

Obsahuje již nebezpečné množství organického znečištění.

VÝZNAM:
Organické znečištění ve vodě vzniká rozpouštěním výkalů ryb a odumřelých rostlin. Tyto látky rozkládají bakterie ve dně a ve filtru na jednodušší látky minerální. Pokud se organické látky začnou ve vodě hromadit, dochází ke stagnaci rostlin. Hromadění organických látek ve vodě je základní příčinou bujení řas. Ryby v takové vodě začnou trpět deficitem kyslíku, ztrácejí aktivitu a jsou náchylné k nemocem.

Nutná opatření při vyšším CHSK ve vodě:

1. Vyčistit filtr v odstáté vodovodní nebo akvarijní vodě
2. Použit filtrační náplně s co největší bioaktivní plochou.Výborný je Aquaclay filter medium a Bioactiv filter medium.Poréznost těchto materiálů zajišťuje obrovský povrch pro činnost bakterií.
3. Chovat v akváriu optimální množství ryb a tyto ryby nepřekrmovat.
4. Používat kvalitní ,dobře stravitelné rybí krmení.Doporučujeme krmení RATAJ-ARAMI,které je vyráběno z nejkvalitnějších mořských surovin .
5. Pravidelně odsávat detrit ze dna
6. Pravidelně vyměňovat vodu v akváriu.
7. Činnost užitečných bakterií podporovat výživnými kapslemi BIOACTIV.

Máte dotaz k tomuto produktu?

Zeptejte se!